Stowarzyszenie Nowe Perspektywy

Dzienny Dom Pobytu

To miejsce, które oferuje różnorodne kursy, szkolenia oraz programy edukacyjne dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności,

zdobywać nową wiedzę lub doskonalić się w określonych dziedzinach.

Odtwórz wideo
Radosna Przystań

Dzienny Dom Pobytu

Dzienny Domu Pobytu „Radosna Przystań” od 2020 r. funkcjonuje przy Stowarzyszeniu „Nowe Perspektywy” –  to pierwszy tego typu ośrodek na Mazowszu. Powstał z myślą o osobach starszych, cierpiących z powodu zespołu otępiennego.

 

Specjalnie przeszkoleni fizjoterapeuci pracują z podopiecznymi, pomagając im w utrzymaniu lub poprawie zdolności ruchowych. Terapeuci prowadzą zajęcia na rzecz rozwijania umiejętności życiowych poprzez różnego rodzaju aktywności i zajęcia manualne. Logopedzi kierują swoje terapie na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, wspomagająca osoby z trudnościami mowy. Muzykoterapeuci oferują kreatywne i wyrażające formy terapii, które mogą pomagać w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.

Nazwa ośrodka „Radosna Przystań” nie jest przypadkowa. Chcemy bowiem, aby to miejsce kojarzyło się pensjonariuszom, jak i wszystkim innym obywatelom z czymś radosnym, pełnym nadziei i wiary w lepsze jutro. Różnorodność proponowanych przez nas zajęć i metod pracy z podopiecznymi ma na celu zarówno pobudzać ich do ciągłej aktywności jak również zapobiegać stygmatyzacji i zmieniać postawy społeczne wobec osób starszych i chorych.

Aktywizacja

Podopieczni mogą korzystać m.in. z warsztatów terapii zajęciowej, opieki fizjoterapeuty, konsultacji i wsparcia psychologa, psychiatry, neurologopedy oraz dietetyka. Uczestniczą w zajęciach o charakterze terapeutycznym m.in.: choreoterapia – terapia poprzez taniec, muzykoterapia oraz ogólnorozwojowym: gry logiczne
i umysłowe, zajęcia komputerowe.     
Nie brakuje aktywizacji fizycznej– również na świeżym
powietrzu – intelektualnej, integracyjnej i kulturalno-oświatowej,
co pozwala osobom chorym na aktywniejszy udział w życiu lokalnej społeczności. 

Wsparcie bliskich

Grupy wsparcia dla rodziców i bliskich osób korzystających z opieki, takich jak Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań”, stanowią cenny element wsparcia społeczno-emocjonalnego. Te grupy oferują przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, wymiany porad oraz wzajemnego wsparcia, co sprzyja budowaniu silniejszej społeczności.

Zespół DDP Radosna Przystań

Dobry zespół pracowników to siła napędowa organizacji, zdolna do osiągania ambitnych celów i adaptacji do zmieniającego się otoczenia. To grupa ludzi, która nie tylko dobrze współpracuje, ale również inspiruje się nawzajem do osiągania doskonałości w wykonywanej pracy.

Stawiamy sobie za cel stworzenie atmosfery pełnej zrozumienia, wsparcia i radości dla osób, które wymagają specjalnej opieki. DDP Radosna Przystań to miejsce, gdzie indywidualne potrzeby każdej osoby są brane pod uwagę, a bliscy oraz specjaliści wspólnie pracują nad poprawą jakości życia podopiecznych.

Monika Dudek

koordynator

Ewa Duda

Terapia reminiscencyjna/specjalista ds. kwalifikacji

Monika Maja Borysiewicz

terapeuta zajęciowy

Małgorzata Siembor

terapeuta zajęciowy

Piotr Dąbrowski

terapeuta zajęciowy

Monika Dulewicz

terapeuta zajęciowy/opiekun

Renata Seta

terapeuta zajęciowy/opiekun

Elżbieta Raszewska

personel medyczny

Monika Górecka-Grzywacz

logopeda

Klaudia Mazur

neuropsycholog

Małgorzata Jenżak

pracownik socjalny/terapia ręki

Ewa Lipiec

neurologopeda

Marek Lipiec

zajęcia komputerowe

Barbara Orlik

personel ds. porządkowych

Hanna Górecka

Opiekun os. starszych i niepełnosprawnych

Krystian Szymczyk

fizjoterapeuta

Iwona Raszewska

personel medyczny

Małgorzata Parszewska

Opiekun os. starszych i niepełnosprawnych

Ewa Żaczek

muzykoterapia

Sławomir Grychtal

transport

Aleksandra Banaszek

choreoterapia

Anna Pożyczka

dietetyk

Aleksandra Maciołek

dogoterapia