Stowarzyszenie Nowe Perspektywy

Dom Opieki Medycznej

To miejsce, które oferuje różnorodne kursy, szkolenia oraz programy edukacyjne dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności,

zdobywać nową wiedzę lub doskonalić się w określonych dziedzinach.

Odtwórz wideo
Program Wsparcia

Dom Opieki Medycznej

Od czerwca 2023 roku prowadzimy placówkę dzienną Dom Opieki Medycznej dla osób z chorobami neurodegeneracyjnymi. Naszym priorytetem jest nie tylko zapewnienie wysokiej jakości wsparcia medycznego, ale także stworzenie otoczenia, pełnego szacunku, zrozumienia i troski.

Terapie i zajęcia

Przeprowadzamy różnorodne terapie, takie jak fizjoterapia, zajęcia terapeutyczne, czy terapie muzyczne i arteterapia. Naszym celem jest zachowanie i poprawa sprawności fizycznej, jak również wspieranie zdrowego funkcjonowania umysłu i emocji. Organizujemy różnorodne aktywności społeczne, takie jak grupowe zajęcia, wyjścia na świeże powietrze czy imprezy kulturalne. To wszystko ma na celu utrzymanie ducha wspólnotowego i zapobieganie izolacji społecznej.

Wsparcie dla bliskich i rodzin

Rozumiemy, jak trudne może być dla rodzin i bliskich obserwowanie zmian w zdrowiu swoich najbliższych. Dlatego oferujemy wsparcie psychologiczne, szkolenia i regularne spotkania, aby pomóc rodzinom zrozumieć i radzić sobie z wyzwaniami, jakie niesie choroba neurodegeneracyjna.

Zespół Domu Opieki Medycznej

Pracownicy domu opieki medycznej pełnią kluczową rolę w zapewnianiu kompleksowej i wysokiej jakości opieki pacjentom. To zróżnicowany zespół specjalistów, którzy składają się na wielofunkcyjny personel, dbając o zdrowie, komfort i dobre samopoczucie mieszkańców.

Sabina Lipiec

koordynator

Ewa Duda

specjalista ds. kwalifikacji

Karolina Czerwonka

terapeuta zajęciowy

Barbara Śnieżyńska

personel medyczny

Aneta Nazarewicz

Personel medyczny

Małgorzata Jenżak

pracownik socjalny/terapia ręki

Ewa Lipiec

neurologopeda

Aleksandra Duda

psycholog

Jakub Ziółko

fizjoterpeuta

Barbara Orlik

personel ds. porządkowych

Iwona Bączek

Personel medyczny

Ewa Warchoł

terapeuta zajęciowy

Joanna Klimas

personel medyczny

Ewa Żaczek

muzykoterapia

Wojciech Stani

transport

Aleksandra Banaszek

choreoterapia

dr Katarzyna Głód-Socha

lekarz neurolog

Anna Pożyczka

dietetyk