Dzienny Dom Pobytu
To miejsce, które oferuje różnorodne kursy, szkolenia oraz programy edukacyjne dla osób pragnących rozwijać swoje umiejętności,
zdobywać nową wiedzę lub doskonalić się w określonych dziedzinach.
Radosna Przystań
Dzienny Dom Pobytu
Dzienny Domu Pobytu „Radosna Przystań” od 2020 r. funkcjonuje przy Stowarzyszeniu „Nowe Perspektywy” – to pierwszy tego typu ośrodek na Mazowszu. Powstał z myślą o osobach starszych, cierpiących z powodu zespołu otępiennego.
Specjalnie przeszkoleni fizjoterapeuci pracują z podopiecznymi, pomagając im w utrzymaniu lub poprawie zdolności ruchowych. Terapeuci prowadzą zajęcia na rzecz rozwijania umiejętności życiowych poprzez różnego rodzaju aktywności i zajęcia manualne. Logopedzi kierują swoje terapie na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, wspomagająca osoby z trudnościami mowy. Muzykoterapeuci oferują kreatywne i wyrażające formy terapii, które mogą pomagać w redukcji stresu i poprawie samopoczucia.
Nazwa ośrodka „Radosna Przystań” nie jest przypadkowa. Chcemy bowiem, aby to miejsce kojarzyło się pensjonariuszom, jak i wszystkim innym obywatelom z czymś radosnym, pełnym nadziei i wiary w lepsze jutro. Różnorodność proponowanych przez nas zajęć i metod pracy z podopiecznymi ma na celu zarówno pobudzać ich do ciągłej aktywności jak również zapobiegać stygmatyzacji i zmieniać postawy społeczne wobec osób starszych i chorych.
Aktywizacja
Podopieczni mogą korzystać m.in. z warsztatów terapii zajęciowej, opieki fizjoterapeuty, konsultacji i wsparcia psychologa, psychiatry, neurologopedy oraz dietetyka. Uczestniczą w zajęciach o charakterze terapeutycznym m.in.: choreoterapia – terapia poprzez taniec, muzykoterapia oraz ogólnorozwojowym: gry logiczne
i umysłowe, zajęcia komputerowe.
Nie brakuje aktywizacji fizycznej– również na świeżym
powietrzu – intelektualnej, integracyjnej i kulturalno-oświatowej,
co pozwala osobom chorym na aktywniejszy udział w życiu lokalnej społeczności.
Wsparcie bliskich
Grupy wsparcia dla rodziców i bliskich osób korzystających z opieki, takich jak Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań”, stanowią cenny element wsparcia społeczno-emocjonalnego. Te grupy oferują przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami, wymiany porad oraz wzajemnego wsparcia, co sprzyja budowaniu silniejszej społeczności.
Zespół DDP Radosna Przystań
Dobry zespół pracowników to siła napędowa organizacji, zdolna do osiągania ambitnych celów i adaptacji do zmieniającego się otoczenia. To grupa ludzi, która nie tylko dobrze współpracuje, ale również inspiruje się nawzajem do osiągania doskonałości w wykonywanej pracy.
Stawiamy sobie za cel stworzenie atmosfery pełnej zrozumienia, wsparcia i radości dla osób, które wymagają specjalnej opieki. DDP Radosna Przystań to miejsce, gdzie indywidualne potrzeby każdej osoby są brane pod uwagę, a bliscy oraz specjaliści wspólnie pracują nad poprawą jakości życia podopiecznych.
Ewa Duda
Terapia reminiscencyjna/specjalista ds. kwalifikacji
Elżbieta Raszewska
personel medyczny
Monika Górecka-Grzywacz
logopeda
Klaudia Mazur
neuropsycholog
Małgorzata Jenżak
pracownik socjalny/terapia ręki
Ewa Lipiec
neurologopeda
Marek Lipiec
zajęcia komputerowe
Barbara Orlik
personel ds. porządkowych
Hanna Górecka
Opiekun os. starszych i niepełnosprawnych
Krystian Szymczyk
fizjoterapeuta
Iwona Raszewska
personel medyczny
Ewa Żaczek
muzykoterapia
Sławomir Grychtal
transport
Aleksandra Banaszek
choreoterapia
Anna Pożyczka
dietetyk
Aleksandra Maciołek
dogoterapia