W dniu 4 marca 2021 r. w Dziennym Domu Pobytu „Radosna Przystań” gościliśmy podczas wizyty studyjnej przedstawicieli z nowosądeckiej Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera”.
Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia specjalistycznego ośrodka dla osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym z chorobą Alzheimera, a także formy i metody wparcia opiekunów i bliskich im osób.
Wielce empatyczne i zmotywowane kobiety stanowiące trzon Fundacji „Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera” postanowiły otworzyć ośrodek dzienny dla osób z Alzheimerem w okolicach Nowego Sącza . W tym celu przyjechały do naszego radomskiego ośrodka (pierwszy na Mazowszu Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań”), ażeby pozyskać cenne informacje, zobaczyć jak funkcjonuje placówka , jakie metody i formy pracy stosowane są podczas zajęć terapeutycznych . My również pozyskaliśmy wiele cennych rad i informacji od naszych gości na temat tej mało znanej jeszcze choroby, min. dotyczących nowatorskich metod terapeutycznych, w tym terapii LALKĄ !
W panelu dyskusyjnym dotyczącym innowacyjnych form i metod stosowanych w terapii osób z chorobami neurodegeneracyjnymi, który był zwieńczeniem wizyty studyjnej , udział wzięli nasi specjaliści, w tym: neuropsycholodzy, psychiatra , neurologopeda, terapeuta rodzinny, pracownik socjalny.
Trzymamy kciuki za powodzenie przedsięwzięcia naszych przyjaciół z Wielogłów k/Nowego Sącza.

Zadanie dofinansowane jest ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.