Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zbliża się zakończenie projektu „Teraz Twój Ruch! – aktywny i odważny senior”. Podczas jego realizacji grupa naszych seniorów miała możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju aktywnościach: wycieczce do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, zajęciach komputerowych, zajęciach gimnastycznych „Zdrowy kręgosłup” oraz zajęciach z elementami arteterapii.

Spotkanie plenerowe rozpoczęło realizację projektu. Było ognisko z grillem, zabawy integracyjne, poczęstunek, a przede wszystkim rozmowy.

We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zwiedziliśmy dom, w którym urodził się genialny kompozytor, wysłuchaliśmy na żywo koncertu fortepianowego, a piękna pogoda pozwoliła w pełni korzystać z uroków ogromnego ogrodu. Przy okazji mogliśmy zwiedzić wystawę „Co mi w duszy gra. Chopinowi Duda Gracz”. W znajdującej się na terenie muzeum małej restauracji mogliśmy zjeść smaczny posiłek oraz coś słodkiego.

Na zajęciach komputerowych uczestnicy projektu poznawali jak korzystać z zasobów internetu, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych oraz różnych sposobów komunikowania się.

Na zajęciach arteterapii seniorzy mieli możliwość tworzenia z wykorzystaniem wielu technik plastycznych.

Wszyscy uczestnicy projektu na jego zakończenie otrzymali książki o mediach społecznościowych oraz zestawy płyt z operami.