W dniach 19-20 stycznia w naszym Stowarzyszeniu odbył się cykl szkoleń pt: „Techniki pracy z osobami żyjącymi z różnymi formami demencji”. Ze szkoleń skorzystali pracownicy DPS-ów, MOPS-u, kadra DDP, terapeuci oraz opiekunowie osób chorych.

Szkolenie prowadziła Pani Iwona Przybyło, magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, a także wiceprezes Fundacji Dementia.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z różnymi formami pracy z osobami dotkniętymi chorobami otępiennymi. Część teoretyczną pani Iwona Przybyło przeplatała wieloma opisami sytuacji ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Był także czas, żeby samodzielnie spróbować przedstawionych technik z zakresu opieki i komunikacji z osobą chorą.

Szkolenie odbyło się w ramach realizacji projektu „Udzielanie pomocy i wsparcia społecznego dla osób starszych chorujących psychicznie – utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla osób starszych z chorobami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera.

Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.