Długo wyczekiwana wizyta w muzeum w końcu została zrealizowana. Nasi podopieczni zwiedzili wystawę przyrodniczą. Przewodnik opowiadał nie tylko o polskiej przyrodzie. Usłyszeliśmy także ciekawostki o epoce dinozaurów i przyrodzie naszego regionu. Niezwykłe wrażenie wywarł na wszystkich okazały żubr z Białowieży i jego historia. Ten wyjątkowo spędzony czas zainspirował nas do zaplanowania kolejnych wizyt w radomskim muzeum.
Pani Halina jest naszą najstarszą podopieczną w Radosnej Przystani. 10 lutego świętowaliśmy Jej 91 urodziny. Pani Halinie dziękujemy za uśmiech i pogodę ducha, którą codziennie dzieli się z nami. Gratulujemy pięknego wieku i życzymy zdrowia.
Dobrze wykwalifikowana kadra to taka, która pomoże również w sytuacji zagrażającej życiu podopiecznego.
Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej musi być zrobione prawidłowo.
Kurs pierwszej pomocy dla pracowników DDP Radosna Przystań pomógł pokonać obawy osobom, które nie czuły się zbyt pewne swoich umiejętności. Dzięki praktycznym ćwiczeniom i zdobytej wiedzy szybciej i sprawniej wykonają podstawowe czynności do czasu przyjazdu karetki.
Informujemy, że Związek Stowarzyszeń Koalicja Organizacji Pozarządowych, którego Stowarzyszenie Budujemy Przystań w Radomiu było organizacją członkowską został postawiony w stan likwidacji.
Serdecznie zapraszamy 08.01.2021 r. o godzinie 14.00 na spotkanie dotyczące książki pt. Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową – konteksty indywidualne i społeczne.
Książka jest pracą naukową autorstwa dr Pawła Borowieckiego, przedstawia różne oblicza samotności wśród osób z niepełnosprawnością ruchową. W wydawnictwie ukazany został nie tylko zakres i stopień przeżywanej samotności oraz jej przyczyny, ale też osobiste doświadczenia z nią związane. Osoby biorące udział w badaniach opowiedziały o swoich zmaganiach i radzeniu sobie z samotnością na różnych etapach życia: we wczesnym dzieciństwie, w czasach szkolnych i w wieku dorosłym. Autor przeprowadził wśród nich badania kwestionariuszowe oraz bezpośrednie wywiady. Książka dotyczy również poszukiwania skutecznych sposobów zapobiegania samotności oraz jej minimalizowania poprzez podejmowanie działań profilaktycznych, aktywizujących i terapeutycznych. Pragniemy skierować ją zarówno do osób z niepełnosprawnością ruchową, jak i specjalistów ich wspierających. Mamy nadzieję, że publikacja przyczyni się do opracowywania strategii wsparcia osób mających problemy z poruszaniem się i włączania ich w nurt życia społecznego. Podczas spotkania dr Paweł Borowiecki opowie o swoich inspiracjach i procesie powstawania książki.
Dawno nie widzieliśmy takiej zimy. Nasi podopieczni ciągle wspominają zimy sprzed lat, mroźne i pełne śniegu. I pomimo, że pod dachem ciepło i przyjemnie, a na zewnątrz zimno, chętnie korzystają z możliwości spacerowania po parku i oddychania świeżym powietrzem.
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zbliża się zakończenie projektu „Teraz Twój Ruch! – aktywny i odważny senior”. Podczas jego realizacji grupa naszych seniorów miała możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju aktywnościach: wycieczce do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, zajęciach komputerowych, zajęciach gimnastycznych „Zdrowy kręgosłup” oraz zajęciach z elementami arteterapii.
Spotkanie plenerowe rozpoczęło realizację projektu. Było ognisko z grillem, zabawy integracyjne, poczęstunek, a przede wszystkim rozmowy.
We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zwiedziliśmy dom, w którym urodził się genialny kompozytor, wysłuchaliśmy na żywo koncertu fortepianowego, a piękna pogoda pozwoliła w pełni korzystać z uroków ogromnego ogrodu. Przy okazji mogliśmy zwiedzić wystawę „Co mi w duszy gra. Chopinowi Duda Gracz”. W znajdującej się na terenie muzeum małej restauracji mogliśmy zjeść smaczny posiłek oraz coś słodkiego.
Na zajęciach komputerowych uczestnicy projektu poznawali jak korzystać z zasobów internetu, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych oraz różnych sposobów komunikowania się.
Na zajęciach arteterapii seniorzy mieli możliwość tworzenia z wykorzystaniem wielu technik plastycznych.
Wszyscy uczestnicy projektu na jego zakończenie otrzymali książki o mediach społecznościowych oraz zestawy płyt z operami.
Prezes Stowarzyszenia Nowe Perspektywy Monika Dudek była gościem programu „Dzień dobry TVN”, gdzie poruszane były problemy rodzin dotkniętych chorobą Alzheimera.